T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Müsteşar Aşcı, İSO Sektör Sorunları Toplantısı’na katıldı

Müsteşar Cenap Aşcı, İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Sektör Sorunları Toplantısı’na katıldı.

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ın ev sahipliğinde düzenlenen “Sektör Sorunları Toplantısı”, Müsteşar Cenap Aşcı’nın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

Toplantıya ayrıca Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş, İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın, Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Hacı Hasan Murat Özsoy, İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Halil İbrahim Bozkuş ve İstanbul Ticaret İl Müdürü İsmail Menteşe de katıldı.

İSO Meslek Komiteleri üyelerinin Bakanlığımız görev ve faaliyet alanına giren 19 başlık altında 57 konuya ilişkin görüş ve önerilerini paylaştığı toplantıda, ağırlıklı olarak gümrük işlem ve süreçleri ile alakalı hususlar ele alındı. Toplantıda, mevcut uygulamaların ne şekilde iyileştirilebileceği ve geliştirilebileceği ile ilgili olarak geniş kapsamlı bir istişare gerçekleştirildi.

Müsteşar Aşcı,  her meslek komitesi adına toplantıya katılan üyeleri tek tek dinleyerek, “Üreten ve ürettikçe büyüyen Türkiye için sanayicimize elimizden gelen tüm desteği verecek, kısa ve uzun vadede atmamız gereken tüm adımları kararlılıkla atacağız” dedi.

Toplantı, sanayicinin sorunlarına çözüm üretilmesi ve sektör sorunlarının gündeme getirilmesi açısından yapıcı ve verimli geçti.