T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Müsteşar Aşcı, Filistin’e ziyaret gerçekleştirdi

Müsteşar Aşcı'nın Filistin ziyaretinden, Filistin ekonomisinin dünyaya açılması, Cenin Sanayi Bölgesi’nin Filistin ekonomisine maksimum katkıyı sağlayabilmesi için işbirliği yapılması ve Filistinli esnaf ve sanatkara destek verilmesi kararı çıktı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı ve beraberindeki heyet çeşitli temaslarda bulunmak üzere Filistin’e ziyaret gerçekleştirdi.

Müsteşar Aşcı ziyaret kapsamında, Filistin Maliye ve Planlama Bakanı Şükrü Bişara ve Gümrük İdaresi Başkanı Luay Hanaş ile bir araya geldi.

Filistinli esnaf ve sanatkara destek

Yapılan görüşmelerde Filistin Gümrük İdaresi’nin kapasite geliştirmesine yönelik eğitim faaliyetleri hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Ayrıca Filistinli esnaf ve sanatkarların kapasitelerinin artırılmasına yönelik Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından destek sağlanması konusunda anlaşmaya varıldı.

Filistin ekonomisinin dünyaya açılması ve Cenin Sanayi Bölgesi’nin Filistin ekonomisine maksimum katkıyı sağlayabilmesi için Gümrük İdareleri arasında yapılabilecek her türlü faaliyetin gerçekleştirilmesi konusunda mutabık kalındı.

Müsteşar Aşcı başkanlığındaki heyet ayrıca, Filistin’de TİKA ofisini ve Filistinli lider Yaser Arafat’ın kabrini ziyaret etti.