T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci Zabıta Daireleri Tüketici Hakları Birimleri Amir ve Temsilcilerini Kabul Etti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih ÇİFTCİ Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman KARABUDAK Başkanlığında, Türkiye’nin Çeşitli Belediyelerinden Gelen Zabıta Daireleri Tüketici Hakları Birimleri Amir ve Temsilcilerini Kabul Etti

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak ve beraberinde İstanbul, Konya, Bursa, Edirne, Eskişehir ve Ordu Büyükşehir Belediyeleri Zabıta Daire Başkanlıkları temsilcilerinden oluşan heyeti kabul etti. Kabule Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ramazan Ersoy’da katıldı.

Zabıta teşkilatlarının Tüketicinin Korunması alanında yapmış oldukları çalışmaları dinleyen Çiftci, “Bir kamu kurumuna verilmeyen tüm görevler zabıtalarımızın sorumluluğundadır. Bu kapsamda çok önemli görevler belediyelerimizce yürütülmektedir. Belediyeler bir kentin ilerlemesinde, gelişmesinde en önemli birimlerdir” dedi. Çiftci, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının en önemli görevlerinden birini oluşturan tüketicinin korunması ve piyasa gözetimi alanında gerekli adımların atılmaya devam edeceğini, Belediyelerin de bu faaliyetlere önemli katkılar yapabilecek konumda olduğunu ifade etti.

İki dönem Erciş Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatan Çiftci, “Belediyelerimizin ne tür önemli görevler üstlendiğini, sizlerin içinde bulunduğu sorumluluğu eski bir meslektaşınız olarak yakınen biliyorum. Gerek Zabıta teşkilatlarımızın gerek belediyelerimizdeki diğer birimlerin tüketici haklarının korunmasında önemli bir yerleri var. Bu anlamda Zabıta Daireleri bünyesinde oluşturulan Tüketici Hakları Birimlerinden ve bu birimlerimizin bugün görmüş olduğum çalışmalarından ötürü çok memnun oldum. Umarım bu çalışmalar tüm belediyelerimize örnek olur. Yapılan bu çalışmalar Bakanlığımıza büyük destek oluyor, yükünü hafifletiyor. Bu anlamda hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Yardımcısı Çiftci son olarak çalışmalarında Bakanlığın desteğini talep eden heyet temsilcilerine hitaben 7 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan Yerel Yönetimlerde Tüketici Haklarının Yeri ve Geleceği konulu sempozyumun belediyelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ettiğini, Bakanlık olarak her zaman her türlü desteğe ve işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.