Türkiye Cumhuriyeti

TİCARET BAKANLIĞI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle Ankara'nın 'En'leri Ödül Töreni gerçekleştirildi

Bakan Tüfenkci, "Esnaf ve tacirimiz, ülkemizde bir daha oyunlar oynanmaması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne 'evet' dedi. 2019'da da inşallah istikrardan, güvenden, tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devletten yana tavır koyacaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla ATO Congresium'da gerçekleştirilen "Ankara'nın En'leri Ödül Töreni"ne Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de katıldı. Bakan Tüfenkci burada  yaptığı konuşmada, Ankara'nın, girişimcisi, sanayicisi, tüccarı, esnafı ve üniversiteleriyle öncü sektörlerin yer aldığı üreten bir şehir olduğunu belirtti.

Kentin, savaş meydanlarında kurulan, inancın, mücadelenin, yeniden doğuşun ve umudun başkenti olduğunu anlatan Bakan Tüfenkci, Ankara'nın bu özelliğinin, hain darbe girişiminde bir kez daha şahlandığını ve kentin 15 Temmuz gecesi destan yazdığını vurguladı.

Bakan Tüfenkci, "Esnaf ve tüccarımız, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a duyduğu sevgi ve güvenle meydanlara inerek vatanımıza sahip çıkmıştır. 16 Temmuz'dan itibaren kepenkleri, iş yerlerini açarak ekonomimize sahip çıktı." diye konuştu. 

AK Parti hükümetlerinin, Türkiye'yi her alanda en az üç kat büyüttüğünü ifade eden Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Esnafımız eskiden yüzde 47'lere varan faizle kredi kullanırdı. Bugün yüzde 4-5'lerle kullanıyor. Küçük esnaf faizsiz kredilerle destekleniyorsa, finansmana erişim kolaylaşıyorsa, bunda sizin liderliğinizde yakalanan ekonomik istikrarın büyük rolü var. AK Parti hükümetleri olarak bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken, bir yandan da Türkiye'yi büyütmeye çalışıyoruz."

Tüfenkci, esnafın, Gezi olaylarından başlayarak, hain darbe girişimine kadar yaşanan her olayla Türkiye üzerinde oynanan oyunların farkına vardığını bildirerek, "Esnaf ve tacirimiz, ülkemizde bir daha oyunlar oynanmaması için cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine 'evet' dedi. 2019'da da inşallah istikrardan, güvenden, tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devletten yana tavır koyacaktır." ifadelerini kullandı. 

Esnaf ve ticaret erbabıyla sürekli istişare içinde olduklarını ve işlerini kolaylaştırmak için birçok uygulama ve desteği hayata geçirdiklerini anlatan Tüfenkci,  şunları söyledi:

"Sizin liderliğinizde AK Parti hükümetleri, Türkiye'ye güvenerek üreten ve ticaret yapanları dün mahcup etmediği gibi bugün de yarın da inşallah mahcup etmeyecektir. Esnaf ve tacir, bu toplumun omurgasıdır. Esnafımız, tacirimiz hep huzurdan sağduyudan yana olmuştur. Yarın da olacaktır. Biz de onların yarında olacağız. Sizin liderliğinizde esnafı büyütüp tüccar, tüccarı büyütüp sanayici, sanayiciyi büyütüp ihracatçı yapacağız."