Türkiye Cumhuriyeti

TİCARET BAKANLIĞI

Bakan Tüfenkci: Rabbim Mehmetçiklerimize yardım eylesin

Bakan Tüfenkci, Afrin'de terör örgütlerine karşı önemli bir operasyon yürütüldüğü belirterek, operasyonu yürüten Mehmetçiklere Allah'tan yardım diledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önemli günlerden geçtiğini söyledi.

Afrin'de terör örgütlerine karşı önemli bir operasyon yürütüldüğü belirten Bakan Tüfenkci, operasyonu yürüten Mehmetçiklere Allah'tan yardım diledi. 

Tüfenkci, hem kırsalda hem de şehirde bütün terör örgütleri yok olana kadar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla mücadele ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerini aktararak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Hani 'Sırtını PKK/PYD'ye dayayarak siyaset yaptığını' iddia edenler var ya, çıkmışlar Mehmetçiğin Afrin operasyonuna karşı halkı sokağa çağırıyorlar. Bırakın halkı sokağa çağırmayı, siz terör örgütlerinin yanında olacağınıza milletin, halkın, Türkiye'nin yanında olun. Gidip PKK'nın, PYD'nin yanında olmanız sizlere bir şey kazandırmaz. Ne sizlere, ne de siyaset yaptığınız kuruma bir şey kazandırmaz. Bizler bugüne kadar hep halkın yanında olduk. Halkla beraber yürüdük, halkla seçime gittik ve halk bizi iktidara getirdi. Biz Türkiye'yi kalkındırma, geliştirme yolunda sizlerden, milletten aldığımız destekle yolumuza devam edeceğiz."

Bakan Tüfenkci, 2019 seçimlerinin önemine dikkati çekerek "Önemli olan yerel seçimler. Yerel seçimlerde gece gündüz demeden gayret göstereceğiz. Akabinde milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde de tarihi rekorlarla Cumhurbaşkanımızı iş başına getireceğiz. AK Parti'yi iş başına getireceğiz ve 2023 hedeflerine hep birlikte ulaşacağız." ifadelerini kullandı.