T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci'den EİT üyesi ülkelere çağrı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) üyesi ülkelere, Ürün İhtisas Borsasına yatırım yapmaları çağrısında bulunarak, "Sizler Türkiye'deki Ürün İhtisas Borsasına yatırım yapabilir, buradaki ürünleri alıp satabilirsiniz" dedi.

17 Kasım 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci: "Türkiye'de yeni bir hal yapısını hayata geçireceğiz"

Bakan Tüfenkci, şu andakinden çok farklı bir hal yapısını Türkiye'de hayata geçirmek istediklerini belirterek, "Tıpki Avrupa'daki, Almanya, Paris, Berlin, İspanya'daki haller gibi büyük ve bölgesel haller yapmak istiyoruz. Şu anda 175 halimiz var. Baktığımız zaman hal niteliğinden çok uzak olduğunu görüyoruz." dedi.

15 Kasım 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci, Antalya'nın Kumluca ilçesi'nde incelemelerde bulundu

Bakan Tüfenkci, önceki gün şiddetli yağışla birlikte sel ve hortumun yaşandığı Antalya'nın Kumluca, Demre, Finike ve Kaş ilçelerinde, sera olarak yaklaşık bin dönüm zarar olduğunu, ayrıca 800 dönüme yakın zararın da portakal bahçelerinde bulunduğunu bildirdi.

15 Kasım 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci, ICPEN konferansı açılış konuşmasını gerçekleştirdi

Bakan Tüfenkci, "gelişen ve değişen ekonomik koşullarda yeni tüketici kavramları ve tüketicilerin bilinçlendirilmesi noktasında yeni çalışmaların ortaya konması gerekir" dedi.

15 Kasım 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci, Gümrük Laboratuvarlarının Geliştirilmesi Eşleştirme Projesi kapanış toplantısına katıldı

Bakan Tüfenkci, "kamu laboratuvarlarında mükerrer analizlerin önlenmesi" çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Bu sistemle laboratuvarlarımızda tek uygulamayı getiriyoruz. Tek numune alınacak, bütün tahliller bu numune üzerinden yapılacak." dedi.

14 Kasım 2017 Salı

Bakan Tüfenkci, Çalıştayda Avukatlarla Buluştu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Hukuk Grup Başkanlıkları ve Hukuk Büroları Sorunları, Çözüm Önerileri Çalıştayı ve Eğitim Programı’na katıldı.

11 Kasım 2017 Cumartesi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajıdır

10 Kasım 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci: "Sınır ticaret merkezleri oluşturmak için kolları sıvadık"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Sınır ticaretini tabana yaymamız lazım. İnşallah Başbakanımızın da talimatıyla bu bölgelerde sınır ticaret merkezleri oluşturmak için kolları sıvadık. Son aşamaya geldik. Önümüzdeki çok kısa zaman içinde onu da kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

09 Kasım 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bütçe sunumu yaptı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, akaryakıt kaçakçılığının önlenmesine yönelik çalışmalar kapsamında 2017'de 1 milyar 176 milyon lira tutarında usulsüzlüğün ortaya çıkarıldığını, 1 milyar 15 milyon lira tutarında vergi ve cezai işlem uygulandığını bildirdi.

09 Kasım 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci, Çorum'un Sungurlu ve Mecitözü ilçeleri kadın girişim kooperatifleri üyelerini kabul etti

Bakan Tüfenkci, "Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'a kadın kooperatifleri tarafından üretilen malların da marketlerde yer alması yönünde bir hüküm koyabiliriz." dedi.

07 Kasım 2017 Salı