T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Yakalama Haberleri

Denize atılan bidonlardan uyuşturucu çıktı

Mersin'in Silifke ilçesinde ticari bir gemiden denize atılan 8 bidon içerisinde kalıplar halinde 214 kilogram esrar ile 11 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.

24 Temmuz 2017 Pazartesi

Gürbulak Sınır Kapısı’nda Uyuşturucu Operasyonu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza Ekipleri, Gürbulak Sınır Kapısı’nda yürüttükleri iki farklı operasyonda, toplam 192 kilo 248 gram uyuşturucu madde ele geçirdi.

14 Temmuz 2017 Cuma

Yabancı plakalı 20 lüks araca el konuldu

Gümrük muhafaza ekiplerince Ankara'da yürütülen operasyon kapsamında, çifte ruhsat düzenlenerek kullanıldığı belirlenen yabancı plakalı 20 lüks araca el konuldu.

12 Temmuz 2017 Çarşamba

Kanada’dan kargo ile esrar gönderdiler

Kanada’dan İzmir’e kargo ile esrar gönderdiler ama Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekipleri zehir tacirlerinin oyununu bozdu. Postacı kılığında kargoyu teslime giden ekipler, evde uyuşturucu yetiştirildiğini ortaya çıkardı.

07 Temmuz 2017 Cuma

İpsala Gümrük Muhafaza Ekipleri 600 bin uyuşturucu hap ele geçirdi

İpsala Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü Ekiplerince bir TIR’da yapılan aramada, tam 18 milyon TL değerinde 600 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.

06 Temmuz 2017 Perşembe

Gürbulak Gümrük Muhafaza ekipleri 103 kilo eroin ele geçirdi

Gürbulak gümrük kapısında gümrük muhafaza ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 103 kilo 242 gram eroin ele geçirildi.

05 Temmuz 2017 Çarşamba

Pendik Limanı Ro-Ro Sahası'nda 6 ton 773 kilo kimyasal madde ele geçirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü Ekipleri, Hollanda’dan Türkiye’ye giriş yapmak üzere Pendik Limanı Ro-Ro Sahası’na gelen ve gümrük işlemlerinin tamamlanması için Halkalı Gümrük Müdürlüğüne sevk edilen bir TIR’da uyuşturucu yapımında kullanılan tam 6 ton 773 kilo kimyasal madde ele geçirdi. Ele

22 Haziran 2017 Perşembe

Ankara’da oto yedek parça operasyonu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı Gümrük Muhafaza Ekipleri, Ankara’da yürüttükleri bir operasyonda transit rejimi hükümlerine aykırı olarak ülke içerisinde bırakılan muhtelif sayıda oto yedek parça ele geçirdi.

05 Haziran 2017 Pazartesi

Gürbulak Sınır Kapısı'nda uyuşturucu operasyonu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza Ekipleri, Gürbulak Sınır Kapısı’nda birer gün arayla yürüttükleri üç farklı operasyonda toplam 230 kilo uyuşturucuya el koydu.

02 Haziran 2017 Cuma

Gemi Direğine Gizlenen Eroin Gemi Arama Ekiplerince Bulundu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İzmit Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne bağlı Gemi Arama Timleri, Ekvador’dan gelen Singapur bayraklı bir gemide yaptıkları aramada 600 bin TL değerinde kokain ele geçirdi.

30 Mayıs 2017 Salı