T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve yüce meclisimizin açılış yıldönümünü kutluyor, tüm çocuklarımıza sevgiler sunuyorum.

21 Nisan 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Walid Bin Abdul Karim El Khereiji’yi kabul etti

Bakan Tüfenkci, iki ülke arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilerin daha iyi bir boyuta taşınması konusunda karşılıklı istişarelerde bulunduklarını ifade etti.

21 Nisan 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, başarılı tekstil ihracatçılarına ödül verdi

Bakan Tüfenkci, Bakanlık olarak ihracatın hızlanması ve teslimattaki sorunların giderilmesi noktasında adımlar attıklarını ve sürekli ihracatçılarla istişare halinde olduklarını vurgulayarak " Biz sizi hiçbir yerde yalnız bırakmayız." dedi.

21 Nisan 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci Gümrük Müdürlerini topladı: Güvenli ve Hızlı Ticaret için Gümrük Kapılarını sonuna kadar açın

Bakan Tüfenkci, Türkiye ekonomisinin geldiği noktayı değerlendirerek, “2002’de dünya ticaretinden %0,67’lik pay alan ülkemiz, bugün %1,15’lik pay alan bir konuma ulaşmıştır.” dedi.

20 Nisan 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci, İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerini kabul etti

Bakan Tüfenkci, Türkiye’nin gelinen nokta itibariyle kaliteli, yetenekli, özgür ve hukuk alt yapısı güçlü hukukçulara ve hakimlere ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

19 Nisan 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci, TRT Haber canlı yayınında referandum sonuçlarını değerlendirdi

Bakan Tüfenkci, referandum sürecini değerlendirdiği programda “AGİT’in geçmişteki raporlarına bakın hangi seçimi sağlıklı anlattığı bir rapor var.” dedi.

18 Nisan 2017 Salı

Bakan Tüfenkci, referandum sonuçlarını yorumladı

Bakan Tüfenkci, Türkiye'de demokrasinin kazandığını belirterek, "Yine demokrasi kazandı, istikrar kazandı, Türkiye kazandı. Bir daha koalisyonlar olmaması noktasında gayretlerimiz kazandı." dedi.

17 Nisan 2017 Pazartesi

Bakan Tüfenkci'den "oyunuzu kullanın" çağrısı

Halk oylamasına iki gün kala ‘oy kullanın’ çağrısında bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “16 Nisan’da eşinize, dostunuza oyunu kullanıp kullanmadığını sorun ve onları sandığa yönlendirin. Bir oy bile çok önemli, bir oyla milletin kaderini değiştirebilirsiniz” diye konuştu.

14 Nisan 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, köy korucuları ile bir araya geldi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Allah'a hamd olsun ki şimdi terörün inine girdik, inlerinde arıyoruz. Bulduğumuz yerde de hallediyoruz. Allah'ın izniyle biz onlara gereken cevabı veriyoruz." dedi.

13 Nisan 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci, Şehit Aileleri ve Gazilerle bir araya geldi

Bakan Tüfenkci, "15 Temmuz'dan sonra yapmış olduğumuz etkin mücadelelerle inlerine girerek, şehitlerimizin bize bıraktığı bu vatanın hesabını, onların akıttığı kanın hesabını soruyoruz, sormaya da devam edeceğiz. Ta ki bir tane hain bu memlekette kalmayana kadar mücadelemize devam edeceğiz." dedi.

12 Nisan 2017 Çarşamba