T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci: ihracatta yüzde 10 büyüme rakamını yakalayacağız

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Osmaniye'de PKK'lı teröristlerle Amanos Dağları'nda çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Hasan Sevinç'in baba ocağına taziye ziyaretinde bulundu.

26 Mayıs 2017 Cuma

Bülent Tüfenkci, "Hizmetlerimizi sadece bugünün değil, yarının Türkiye'sine de çözümler üretecek biçimde planlıyoruz."

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Hizmetlerimizi sadece bugünün değil, yarının Türkiye'sine de çözümler üretecek biçimde planlıyoruz." dedi.

26 Mayıs 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, Nureddin Zengi İlkokulunda "Okuma Bayramı" etkinliğine katıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "İnşallah 2019 itibariyle ikili öğretimden tekli öğretime geçen ve çocuklarımızın eğitimin yanında genel davranış kurallarını öğrendiği, ahlaki değerlere sahip çıkıldığı, öğretildiği eğitim düzenini bütün Türkiye'de yerleştirmiş olacağız." dedi.

26 Mayıs 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, Rekabet Kurumu'nun İstanbul temsilcilik binasını açtı

Bakan Tüfenkci, gelecek dönemde Rekabet Kurumu'nun işlevini artıracak veya yapısını yeniden düzenleyecek bir çalışmayı ortaya koyarak Türk iş dünyasına daha fazla katkı sağlamayı amaçladıklarını bildirdi.

25 Mayıs 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci: Et fiyatlarının 50 lirayı aşacağı iddiaları gerçeği yansıtmıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye'de üretilen etin iç talebi yeterince karşılamadığı ve fiyatların 50 liranın üzerine çıkacağı iddiaları ile ilgili, "Ben bu tür spekülasyonlara inanmıyorum. Buna güvenerek hareket edenlerin de zarar edeceğine inanıyorum." dedi.

25 Mayıs 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci: Sonuna kadar demokrasi diye yola çıktık

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "7 Haziran'da demokrasiyi kesintiye uğratmaya çalışanlar, 17-25 Aralık'ta yargı darbesi yapmaya çalışanlar, 15 Temmuz'da hain FETÖ darbesini gerçekleştirenler karşısında susanlar, Türkiye'nin demokrasi mücadelesini anlayamazlar." dedi.

24 Mayıs 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci: Yüzde 4'ün üzerinde büyümeyi yakalayacağız

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde düzenlenen 10. Domotex Turkey Halı Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdi.

22 Mayıs 2017 Pazartesi

Bakan Tüfenkci: Levent Vadisi, Dünya literatürüne geçmeli

Bülent Tüfenkci, Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan doğa harikası Levent Vadisi’ne ilişkin, “Levent Vadisi, Türkiye’de tanındıktan sonra dünya çapında bir vadi olarak literatüre geçmelidir”dedi.

19 Mayıs 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci: Dünya milletleri arasında Türk milletini hak ettiği yere getireceğiz

Bakan Bülent Tüfenkci "Önemli olan bu vatanın bağımsızlığını sağlayacak aklını kiraya vermeyen nesiller yetiştirebilmek. Çünkü biz 15 Temmuz'da bunun acısını çektik.

19 Mayıs 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bizim gençlerimize inancımız da güvenimiz de tamdır. Bu nedenle gençlerimizin seçme yaşını daha önce 18’e indirmiştik. Yeni anayasa ile birlikte seçilme yaşını da 25’ten 18’e düşürdük.

18 Mayıs 2017 Perşembe