T.C.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Haberler

Bakan Tüfenkci: ''Gençlere sözde değil özde güvendiğimizi gösteriyoruz''

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Bu anayasa değişikliğine herkesten daha fazla, esasında gençlerimizin sahip çıkması lazım çünkü birileri sizlere güvenmiyor. Sizleri çağa çoluk olarak ilan ediyor. Oysa Türk gencine gerekli eğitimi, imkanları verdiğinizde dünya ile yarışabilecek bir gençlik var bizde." dedi.

26 Mart 2017 Pazar

Bakan Tüfenkci, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde vatandaşlara hitap etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Ey İsviçre, sen Recep Tayyip Erdoğan'ı sevmeyebilirsin ama bu ülkenin Cumhurbaşkanına asla ve asla hakaret edemezsin. Ne Başbakanına ne Cumhurbaşkanına bu milleti temsil eden hiçbir kimseye itiraz edemezsin." dedi.

26 Mart 2017 Pazar

Bakan Tüfenkci: ''Eski sistemden nemalananlar "Hayır"da birleşiyor.''

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Mutlaka farklılıkları bir zenginlik olarak değerlendirip, her bir zenginliğin bu topraklara birçok şey kattığının da bilinci içerisinde hareket etmemiz lazım." dedi.

26 Mart 2017 Pazar

Bakan Tüfenkci : Galatasaray gibi köklü kulüpte vatan haini barınamaz. Kınıyorum

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'yla (FETÖ/PDY) olan ilişkileri nedeniyle disipline sevk edilen isimlerden Arif Erdem ve Hakan Şükür'ün Galatasaray Kulübü'nden ihraç edilmemesiyle ilgili, "Galatasaray'ın almış olduğu kararı ibretle izledik. Gerçekten devletimize ihanet edenlerin, ülkemizin köklü

26 Mart 2017 Pazar

Bakan Tüfenkci: "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi milletin hayrına olmasaydı batı bu kadar ayağa kalkmazdı"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Dünyayla rekabet edebilen bir Türkiye'nin, dünyayla rekabet edebilen bir iş dünyasının hızlı kararlar alması lazım. Etkin kararlar alması lazım. Onun için 16 Nisan'da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine evet diyoruz." dedi.

24 Mart 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci : AB ile Kazan-Kazan iliskisini sürdürmek istiyoruz

Bakanı Tüfenkci, Bloomberg HT canlı yayınında Ali Çağatay’ın sorularını yanıtladı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

24 Mart 2017 Cuma

Bakan Tüfenkci, BYSD 38. Olağan Genel Kurulu’na katıldı

Bakan Tüfenkci, elektronik ürün senetlerinin işlem göreceği Ürün İhtisas Borsasının kuruluşuna ilişkin çalışmalarda son aşamaya gelindiğini belirterek, konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararınını kısa süre içinde almayı hedeflediklerini bildirdi.

23 Mart 2017 Perşembe

Bakan Tüfenkci, "Bu Türkiye'nin geleceğini belirleme seçimi. Bunun için mesele memleket meselesi, Türkiye meselesi

Bakan Tüfenkci "Biz AK Parti'ye oy istemiyoruz. Biz oyu memleketimiz, geleceğimiz, çocuklarımız ve yarınlarımız için istiyoruz

22 Mart 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci: Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle yüzde 51'i alamayan hic kimse iktidar olamayacak

Halk oylamasından evet çıktığı taktirde artık tek söz mercisinin millet olacağını vurgulayan Tüfenkci, milletin inançlarıyla alay eden, tepeden bakanların bir daha iktidara gelme şanslarının bulunamayacağını belirtti.

22 Mart 2017 Çarşamba

Bakan Tüfenkci Pütürge’den Kılıçdaroğlu’na cevap verdi

“Muhtarlara, muhtarlığınız, minibüsçülere durağınız elinizden alınacak diyor.Hadi canım sen de … Bu millet ne zaman sandık kurulduysa ferasetini ortaya koymuştur. 16 Nisanda bir kere daha ortaya koyacak inşallah…”

21 Mart 2017 Salı